En de winnaar is... Onno!

Het was een lastige keuze voor de jury van de verkiezing Jong Haventalent. Zo vertelde Lisette van der Pijl op het grote podium in de Lloydzaal van de STC Group, tijdens het Rotterdams Havenevenement op 7 mei. Maar na de filmpjes van de drie finalisten levensgroot op het scherm te hebben bewonderd en nog een laatste pittige vraag van de jury, valt het verlossende woord dan toch; Onno de Jong, onderzoeker bij de Erasmus Universiteit, is hét Jong Haventalent 2014.

V.l.n.r. Jacob Bac, Lisette van der Pijl, Zekiye Yilmaz, Onno de Jong, Karin Kuipers en Mariella Priem

Dat had Onno zelf niet verwacht. ,,Toen ik de oproep voor de verkiezing voorbij zag komen, dacht ik ‘dat is niet voor mij’. Ik zit niet in de haven, maar op de 16e verdieping van een pand dat niet eens uitkijkt op het water. Maar m’n collega dacht daar anders over.’’ Toch is Onno als Haventalent niet vreemd, want al zijn onderzoeken hebben met de Nederlandse zeehavens te maken, en Rotterdam uiteraard in het bijzonder. Daarnaast wil de winnaar het optimisme in de haven terug te brengen. Onno: ,,Ik voel dat er pessimisme heerst, maar dat is nergens voor nodig. Natuurlijk, ik zie ook uitdagingen op dit moment, maar in Rotterdam is er zoveel kennis. Dat wil ik duidelijk maken, immers zijn jongeren de sleutel voor de toekomst. Dus wil ik ook studenten laten zien welke kansen zij in de haven hebben. Ik heb er zin in!’’

Met zijn overwinning liet Onno zijn tegenstanders in de finale achter zich. De jury, bestaande uit Jong Haventalent 2012 Jacob Bac en de finalisten van 2013, Lisette van der Pijl en Mariella Priem, koos uiteindelijk voor hem, ‘omdat hij niet alleen een universitaire visie heeft, maar zeker ook een praktische kant en omdat hij de weg in de haven weet’. Toch hadden ze ook lovende woorden voor de andere twee finalisten. Lisette: ,,In Ebo de Vries van Jules Dock Prototyping zien we een jonge ondernemer met een brede visie, die met passie aan het werk is. Karin Kuipers van Gate terminal kan met haar enthousiaste verhaal zeker jong talent meekrijgen en vooral haar instelling ‘get your hands dirty’ maakte indruk.’’

Rotterdams Havenevenement
De finale van Jong Haventalent was dit jaar onderdeel van het Rotterdams Havenevenement. Tijdens dit gloednieuwe event, dat een initiatief is van STC, Deltalinqs, Jong Havenvereniging en Marine Club Rotterdam, werden maar liefst vier talentprijzen uitgereikt. Zo ging de MCR-prijs, een initiatief van Marine Club Rotterdam, naar een talentvolle MBO’er of HBO’er die een echte ambassadeur is voor de haven. Thijs Scholten ging met deze prijs naar huis. ,,Vanwege zijn excellente werkwijze,’’ lichtte Theo Schut, voorzitter Marine Club toe. De SmartPort Scriptieprijs werd uitgereikt door Paul Smits, CFO van het Havenbedrijf Rotterdam. Dat voelde gek, want de prijs ging naar Rick Jansen, stagiair van… jawel het Havenbedrijf! ,,Veel scripties zijn bruikbaar voor het bedrijfsleven. Dat blijkt, want er waren elf genomineerden. Zij hadden allemaal minimaal een 8. Het aantal pagina’s van je scriptie zegt overigens niets. Van de drie finalisten was Rick, met 73 pagina’s, het kortste van stof,’’ zegt Smits lachend.

De avond werd opgeluisterd met het nodige entertainment, en dat niet alleen, ook moderator John Buijsman (de sullige buurman uit de reclame van een grote doe-het-zelf-keten red.), deed zijn best om van het podium te spatten. Dat werd vooral erg amusant toen de dansgroep X-Gen even zoek was en pas opkwam toen hun nummer al ten einde was. Buijsman ontpopte zich tot breakdancer, althans… een poging tot. Toen het gezelschap uiteindelijk toch ten tonele verscheen, sprak hij ze streng toe. ,,Voortaan moet je op tijd komen. Ik heb al m’n moves moeten weggeven!’’ Wat uiteraard nog meer op de lachspieren van het publiek werkte. Kim - The Voice - de Boer verblijdde de zaal met een naar eigen zeggen ‘toepasselijk nummer’, om vervolgens doodleuk vast te houden aan ‘Now you’re in New York…’ Maar het was allemaal snel vergeten, want er was nog een prijs te vergeven. Die van Havenwerker van het Jaar. Een prijs die er allang had moeten zijn, maar daarmee niet minder sympathiek. De zeer ervaren Fred Goudswaard van Barge Center Waalhaven ging met de nieuwe prijs aan de haal. Volgens zijn directeur Jan Overdevest was het zeer verdiend. ,,Hij is begonnen als leerling containerreparateur. Nu is hij een voorbeeld voor velen.’’

Bekijk alsnog de statements van de finalisten van Jong Haventalent in het promofilmpje!

« Naar overzicht